user_mobilelogo

Nyheter

 

Nyhetsarkiv

Bli medlem

Selv om vi allerede i dag synes vi er godt i gang med vårt viktige arbeid, så trenger vi mange flere medlemmer for å bli en livskraftig forening.

Bli medlem nå!

Minnegaver

Lungekreftforeningen får ofte minnegaver ved at avdøde eller etterlatte ønsker at det skal gis penger til arbeidet vår forening driver. Gavene Lungekreftforeningen mottar, vil gå til å støtte forskning på lungekreft.

Minnegavekonto: 1202.31.61298. Merk innbetalingen med avdødes navn.

IBAN: NO3212023161298
SWIFT: DNBANOKKXXX

Vipps:

Salgssted Lungekreft, vippsnummer 523205 

PerOlthuisPer Olthuis fra Lørenskog ble i Stavanger i helgen valgt til ny leder av Lungekreftforeningen. – Den beste gaven til lungekreftpasientene vil være om Beslutningsforum på mandag sier ja til å ta i bruk immunterapi som førstelinjebehandling og til behandling av småcellet lungekreft, sier han.

– Lungekreft har lenge vært en av de kreftsykdommer med høyest dødelighet. Nå gir nye behandlingsmetoder langt bedre prognose for mange pasienter, og det er skammelig om det norske helsevesenet nøler med å ta dette i bruk, sier han.

– Sendrektighet med å ta i bruk nye medisiner for alvorlig sykepasienter skader tilliten til det norske helsevesen og bidrar til at mange pasienter søker løsninger i utlandet fordi de mister troen på at de kan få den beste behandling i Norge, sier Per Olthuis som er nyvalgt leder av Lungekreftforeningen.

I tillegg til Olthuis består det nye styret i Lungekreftforeningen av følgende personer:

  • Per Olthuis Akershus, styreleder

Styremedlemmer:

  • Åslaug Helland, Oslo
  • Gunn Elin Persson, Telemark
  • Wenche Hoholm, Troms
  • Oddvar Bakke, Nord-Trøndelag
  • Cecilie Bråthen, Akershus
  • Jan Morten Schelbred Haraldsen, Telemark
  • Pål Røsand, Vestfold

  

Kontaktperson:

Per Olthuis, tlf: 91997281, epost: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Kontakt oss

Telefon: 934 70 121

Adresse: Rosenkrantz' gate 7 • 0159 OSLO

E-post: post@lungekreftforeningen.no

Kreftlinjen

Telefon: 800 57 338 eller 800 KREFT

E-post: kreftlinjen@kreftforeningen.no

Åpent hverdager